niedziela, 3 lipca 2016

SKROMNIE NA CHRZEST

Prosta, skromna kartka na chrzest dla dziewczynki w koronkowych ramkach.

6 komentarzy:

 1. Śliczna, pełna delikatnej lekkości kartka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Twoje kartki z wykrojnikiem koronkowym, są takie subtelne. Ja mam problem z jego użyciem, nie bardzo umiem sobie poradzić z wyśrodkowaniem obydwu na 2 różnych papierach. Byłabym wdzięczna, gdybyś mogła coś podpowiedzieć :) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Carmen:)
   Ha,znam ten ból, też się nieźle nakombinuję przy wycinaniu. Dla ułatwienia sprawy na największym owalu z tego zestawu wykrojników narysowałam sobie z tyłu pisakiem kreski wyznaczające środki w pionie i poziomie, tak, żeby pokrywały się ze środkowymi kropkami na dole i górze oraz z lewej i prawej strony tego dużego wykrojnika z falbankami. Wycinam owal w papierze scrapowym i wyjmuję środek, bez wyjmowania wykrojnika. Całość układam na podklejce (bazie) tutaj biały papier, tak, żeby zachować jak najdokładniej marginesy, przyklejam kawałkami taśmy, by papiery się nie przesuwały. Potem w środku układam wykrojnik z falbankami, dopasowując środkowe kropki z falbanek i kreski narysowane przeze mnie na owalnym wykrojniku i też przyklejam taśmą. Teraz delikatnie odklejam papier scrapowy i wycinam falbanki w podklejce. Jakoś się udaje:) Mam nadzieję, że nie nakomplikowałam zbytnio i da się jakoś zrozumieć tę "instrukcję":)

   Usuń
  2. Serdecznie dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź i podzielenie się swoimi tajnikami - instrukcję sobie zapiszę. Wprawdzie raz udało mi się "zmontować" ze sobą 2 papiery, ale 5 prób poszło na marne, z każdej wyciągałam wnioski, a mimo wszystko dalej było pod górkę. Jeszcze raz BARDZO ale to BARDZO dziękuję!!! Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

   Usuń
  3. A ja po prostu zostawiam sobie większy "margines" i po sklejeniu obu przycinam potrzebny margines ;-)
   Ile ludzi tyle sposobów.
   Ważne, żeby się jak najmniej narobić :-)

   Usuń