środa, 25 maja 2016

KURS NA KARTKOWY SKŁADAK

Dzisiaj w ramach scrapkowych inspiracji przygotowałam kurs na jeden z kartkowych składaków, po który bardzo często sięgam. Baza Kartki jest banalnie prosta do wykonania,
a przy tym moim zdaniem efektowna i bardzo przyjazna w pracy:)

Tok postępowania:
1) Bazę (w dowolnym rozmiarze) zawsze bigujemy w pionie w 1/4 i 1/2 jej szerokości
- składamy na pół do środka, a wzdłuż linii powstałej w 1/4 szerokości wykładamy skrzydło na zewnątrz. Schemat przedstawia bazę, która po złożeniu stanowi kwadrat.

 2) Tak przygotowaną bazę oklejamy papierem.

3) Wycinamy przednią ściankę w kształcie i formacie wg własnego uznania (u mnie kwadrat)
i również oklejamy papierem. Naklejamy na przednie skrzydło bazy również wg własnego uznania - centralnie na środku kartki bądź z przesunięciem w dowolna stronę.

4) Techniczną część mamy już za sobą, teraz pozostaje ta przyjemniejsza - ozdabianie:)
 Poniżej kartki, które powstały tymże sposobem.

9 komentarzy:

 1. Ewo ,często tu do ciebie zaglądam i podziwiam Twoje cudowne kartki. Muszę stwierdzić ,że Twoje zaangażowanie przy tworzeniu prac jest ogromne , wszystko starannie przemyślane , dobrane pod względem kolorystyki i perfekcyjnie wykonane. Z kursu z pewnością skorzystam bo szalenie mi się podoba taka forma kartki. Z dzisiejszych prac pierwsza skradła moje serce , pięknie się prezentuje, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa forma przestrzenna! Gotowe prace wspaniałe!! Świetnie przygotowany kurs... zachęcający do tworzenia kartek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Спасибо!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za kursik na składaczek, zapewne spróbuję wkrótce coś podobnego poczynić:) Oby chociaż w jednej setnej był tak piękny, jak Twoje cudowne prace!

  OdpowiedzUsuń
 5. Спасибо за урок! http://ok-olesya.blogspot.ru/2017/09/2017.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudne kartki, a kurs bardzo czytelny. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń